A kínaiak egyre frusztráltabbak az orosz háborús teljesítménnyel
A kínai védelmi szakértők nem voltak elragadtatva az orosz hiperszonikus Kinzsal rakéták teljesítményétől, különösen az Ukrajna által használt Patriot légvédelmi rendszerek elleni túlélőképességük tekintetében.
Az elemzők szerint Peking szorgosan figyel, mert ugyanezt az amerikai gyártmányú föld-levegő rakétarendszert alkalmazza Tajvan is, amelynek hadserege a hazai gyártású légvédelmi rendszereken kívül több mint egy tucatnyi üteggel rendelkezik, írja a Newsweek.
Az orosz-ukrán háború lassan két teljes éve tart, és mind a Pentagon, mind a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg számára lehetőséget adott arra, hogy felmérje, hogyan bírja Moszkva hadigépezete a nyugati katonai fejlesztéseket.
Kína az oldalvonalról figyel?
Megfigyelők úgy vélik, hogy Kína alaposan figyeli orosz szövetségese és a nyakig amerikai fegyverekkel felszerelt ukrán erők küzdelmeit, hogy felkészítse erőit az Egyesült Államokkal való esetleges leszámolásra Tajvan miatt, amely Peking szerint Kína területéhez tartozik.
Az orosz Kinzsal (magyarul Tőr) nem az a háborút megváltoztató fegyver, amit a Kreml remélt – állapította meg egy kínai elemző az ország egyik védelmi ipari folyóiratában nemrég megjelent cikkében.
Ukrán és amerikai tisztviselők szerint az Egyesült Államok által szállított Patriot rakéták szinte azonnal elkezdték elfogni a Kinzsal rendszereket, amint Kijev tavaly tavasszal átvette azokat az USA-tól. Ez pedig komoly kérdéseket vetett fel azzal kapcsolatban, hogy a rakéták mekkora hadászati előnyt jelenthetnek valójában Oroszország számára.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sürgetésére az Egyesült Államok, Németország és Hollandia több Patriottal, valamint szinte minden szükséges egyéb eszközzel látta el a hadsereget. Az ukrajnai haderő pedig jelentősen megerősödött a városait pusztító orosz rakétatámadásokkal szemben.
“Egyre több a bizonyíték arra, hogy igaz, amit az USA és Ukrajna mond ebben az ügyben” – mondta Yin Jie kínai elemző a lezuhant Kinzsal rakétákról egy államilag elismert folyóiratban.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra itt a borzalmas aszály Magyarországon: Hatalmasak a károk, de nem teszünk eleget ellene
5 magyar étel, amiért még a külföldiek is rajonganak
Atlantisz városát találhatták meg a kutatók, ráadásul itt, Európában!
Hatalmas kedvezményekkel indul holnap a balatoni hajózás főszezonja
A szegedi vár falának maradványait találták meg – Galéria
Utazz júliusban a BKK nosztalgiajárataival!