Putyin tényleg visszakövetelhetné Alaszkát egy törvény miatt?
Az amerikai külügyminisztérium elutasította azokat a híreket, amelyek szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök revansizmusa egészen Alaszkáig terjedhet, miután a Kreml új rendeletet adott ki a külföldön lévő történelmi orosz ingatlanvagyonnal kapcsolatban.
“Mindannyiunk nevében beszélek az amerikai kormányban, amikor azt mondom, hogy nem kapja vissza” – mondta nevetve Vedant Patel, a külügyminisztérium szóvivője hétfőn Moszkva állítólagos alaszkai igényeiről, számol be a Newsweek.
Putyin a múlt héten írt alá egy új intézkedést, amely az elnöki adminisztrációt és a külügyminisztériumot irányítja és finanszírozza
az Orosz Föderáció, a volt Orosz Birodalom, a volt Szovjetunió területén lévő ingatlanok felkutatásában, a jogok megfelelő bejegyzésében és e tulajdon jogi védelmében.
Putyin tényleg lenyúlhatja Alaszkát?
Ultranacionalista bloggerek a homályosan megfogalmazott dokumentumot arra használták fel, hogy újabb orosz agresszióra szólítsanak fel olyan országok ellen, amelyek most az egykor orosz földeket ellenőrzik, köztük az Egyesült Államok, a kelet- és közép-európai NATO-államok és több közép-ázsiai ország ellen.
Az ukránbarát közösségi oldalakon eközben tévesen azt állították, hogy Putyin a rendelettel illegálisnak vagy törvénytelennek nyilvánította Alaszka 1867-es orosz eladását az Egyesült Államoknak.
Az orosz elnök korábban azt mondta, hogy honfitársainak “nem kellene felhúzniuk magukat” az “olcsó” megállapodás miatt, bár szövetségesei azt is felvetették, hogy Moszkva területi vitaként újra megnyitja a kérdést.
Dmitrij Medvegyev szintén viccelődött Moszkva állítólagos alaszkai igényével a Twitteren.
“Akkor ez az. Vártuk, hogy bármelyik nap visszakapjuk. Most már elkerülhetetlen a háború” – fejtette ki Medvegyev, akit egykor Putyin technokrata, liberális ellenfelének tekintettek. Azonban az Ukrajna elleni háborúban Putyin legnagyobb támogatójaként igyekezett újra magára találni.
A revansizmus Putyin neo-cárista orosz államának mozgatórugója, és az egyik hajtóerő Moszkva elmúlt évtizedben Ukrajnával szemben tanúsított sorozatos agressziója mögött, akár a Krímről, akár a 2014-es kelet-donbászi régióról van szó, vagy a Dél- és Kelet-Ukrajna nagy részének 2022-es állítólagos annektálásáról.
Putyin 2021-ben hosszú esszét tett közzé, amelyben kijelentette, hogy az oroszok, az ukránok és a fehéroroszok gyakorlatilag egy nép, és elutasította a független ukrán nemzet fogalmát.
Lépésről lépésre Ukrajnát belerángatták egy veszélyes geopolitikai játékba, amelynek célja, hogy Ukrajnát Európa és Oroszország közötti akadállyá, Oroszország elleni ugródeszkává tegyék
– írta Putyin, miközben az orosz erők jelentős építkezésbe kezdtek az ukrán határok mentén.
Elkerülhetetlenül eljött az idő, amikor az “Ukrajna nem Oroszország” koncepció már nem volt opció. Szükség volt az Oroszország-ellenes koncepcióra, amelyet mi soha nem fogunk elfogadni.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra