Így fog kinézni a jövő traktora? Elektromos hajtás, távirányítás és lánctalp
A japán Yanmar bemutatta az e-X1 koncepciót, egy elektromos meghajtású kompakt elektromos mezőgazdasági gépet, amelyet a mezőgazdaságban a nulla károsanyag-kibocsátás elérésére terveztek.
1912-ben Oszakában indult Yanmar a dízelmotor-technológia úttörőjeként szerzett magának hírnevet. A kis- és nagymotoroktól kezdve a mezőgazdasági gépek és berendezések, az építőipari berendezések, az energetikai rendszerek, a hajózás, a szerszámgépek és alkatrészek területén üzleti tevékenysége hét területet ölel fel.
A Yanmar csoporton belül a YANMAR GREEN CHALLENGE 2050 kezdeményezés a fenntartható társadalom megvalósítására irányuló erőfeszítéseket ösztönzi. Az elektromos mezőgazdasági gépek nemcsak környezetvédelmi teljesítményt, hanem az elektromos motorok kiváló csendességét és környezetbarát jellegét is kínálják, ami jobb munkakörülményeket ígér az éjszakai, külvárosi gazdálkodásban és az üvegházakban végzett műveletekben. A Yanmar AG bemutott egy kis méretű elektromos mezőgazdasági gép prototípusát, amelynek célja, hogy 2025-re megkezdje a piacfigyelést.
A gép elől és hátul különböző munkagépeket, például rotációs talajmaróhoz és fűkaszához tud csatlakozni, lehetővé téve olyan feladatokat, mint a gyomirtás, hóeltakarítás és talajművelés. A kerekek helyett a lánctalpak választása stabil működést biztosít lejtőkön és egyenetlen terepen. Mivel a gép nem rendelkezik vezetőüléssel, a távirányítás révén a gép garantálja a kezelő biztonságát a mezőgazdasági munkák során. Az autonóm vezetési funkciók beépítését is fontolgatják.
A Yanmar AG azt tervezi, hogy 2025-ben megkezdi a piacfigyelést, és szigorú tervezéssel és teszteléssel aktívan halad a sorozatgyártás felé azzal a céllal, hogy hozzájáruljon a mezőgazdasági ágazat dekarbonizációjához.
- Modellnév: e-X1
- Hajtáslánc: Elektromos akkumulátor
- Javasolt műveletek: talajművelés, kaszálás, bozótirtás, hóeltakarítás stb.
Ahogy korábban írtunk mezőgazdaság témában: Fa sem kell hamarosan ahhoz, hogy gyümölcsöt termesszünk?
- ez is érdekes: Nemsokára elveszíthetjük a banánt
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak