Egy orosz cég már a nukleáris háború után használatos drónjait fejleszti
Egy orosz dróngyártó vállalat vezetője közölte, hogy a fokozódó nukleáris fenyegetések által motiválva Oroszország kifejlesztett egy általuk csak világvége drónnak nevezett eszközt a lehetséges atomtámadások utáni szituációkra.
Dmitrij Kuzjakin, a Center for Integrated Unmanned Solutions vezérigazgatója a TASZSZ-nak elmondta, hogy az orosz szakemberek által kifejlesztett ítéletnapi drón képes a háttérsugárzás megfigyelésére és a közelben tartózkodó személyzet biztonságának biztosítására egy nukleáris támadás és az azt követő szennyezés esetén.
A Newsweek értesülései szerint a kisméretű, könnyen manőverezhető drón 20 percet képes egyhuzamban a levegőben tölteni, hatótávolsága pedig a nukleáris szennyezettség mértékétől függően 500-1500 méter között mozog, és állítólag kompakt módon tárolható.
“Biztos vagyok benne, hogy a józan ész győzedelmeskedni fog, és a világ tartózkodni fog a nukleáris fegyverek bevetésétől, így pedig a mi világvége-drónunkra soha nem lesz szükség. Mégis úgy gondoljuk, hogy bűn lenne nem felkészülni még a legrosszabb forgatókönyvekre is.”
Szakértő magyarázza el, miért nem lesz nukleáris konfliktus
Az oroszok nem sokkal azután álltak elő új vívmányukkal, amikor ismételten atomtámadással fenyegették az Egyesült Államokat és a NATO többi tagországát. Júniusban ugyanis Vlagyimir Putyin orosz elnök azt mondta Oroszország külügyminisztériumi vezetésének, hogy “elfogadhatatlanul közel kerültünk ahhoz a ponthoz, ahonnan nincs visszaút”, utalva Moszkva atomfegyverek bevetésével való fenyegetésére.
Az orosz elnök a védelmi minisztériumuk szerint jóváhagyta a taktikai atomfegyverekkel kapcsolatos gyakorlatokat, és néhány nappal korábban a harmadik szakaszba léptek, felkészítsék “az Orosz Föderáció fegyveres erőinek egységeit a nem stratégiai nukleáris fegyverek harcban történő alkalmazására”.
A nukleáris kockázatokkal foglalkozó vezetők nonprofit szervezete, a Bulletin of the Atomic Scientists 2024 elején ismét 90 másodperccel éjfél előttre állította a végítélet óráját, mert az emberiség továbbra is példátlan mértékű veszély elé néz.
Az Amerikai Tudósok Szövetségének idei jelentése szerint Oroszországnak 5580 nukleáris robbanófeje van, az USA-nak 5044, és rajtuk kívül hét másik ország rendelkezik atomfegyverekkel, köztük Észak-Korea, amely júniusban stratégiai katonai segítségnyújtási megállapodást írt alá Oroszországgal.
Ezek az országok azonban állítólag olyan készletekkel rendelkeznek, amelyek meg sem közelítik az Egyesült Államok és Oroszország által tartott arzenál nagyságát.
John Isaacs, egy, a nukleáris fenyegetések csökkentését célzó független, nonprofit szervezet vezető munkatársa a Newsweeknek elmagyarázta, mennyire súlyos következményei lennének egy ilyen konfliktusnak, és mennyire állnánk közel a teljes megsemmisüléshez.
A nukleáris háború “a földi élet nagy részének végét jelentené, helyrehozhatatlan károkat okozva. Ha Putyin úgy dönt, bevetik az atomfegyvert, ő is meghalna, ahogyan szinte mindenki más Oroszországban, az Egyesült Államokban és a NATO tagállamaiban. Lényegében öngyilkosságot jelent bármely ország számára.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban