Két teljes, 15-16. századi csontvázat találtak egy tapolcai telken
Egy építkezést megelőző kötelező régészeti feltárás során két teljes csontváz bukkant elő a föld alól a Damjanich utca elején, egy jelenleg üresen álló építési telken.
A feltárást Pátkai Ádám Sándor, a veszprémi Laczkó Dezső múzeum középkori emlékekkel foglalkozó régésze vezette, a munkában pedig segítőként vett részt Hangodi László főmuzeológus és Gaál Keller Katalin önkéntes munkatárs.
Kiderítették, hogy, a csontvázak mellett talált ezüst és ezüstözött pénzérmék alapján a most feltárt, vélhetően férfi emberi maradványok kora a 15-16. századra tehető, írja a Tapolcai Média.
Ezek a pénzek a korabeli hiedelemvilág szerint a túlvilág révészének jártak, akinek fizetni kellett azért, hogy átsegítse a halottat a túlvilágra.
Nem lepték meg a csontvázak a régészeket
A most feltárt csontok egyébként Tapolca elpusztult középkori temploma, a Szent Miklós körtemplom melletti hajdani temető jól ismert területén kerültek elő, így az, hogy itt is felbukkantak ilyen maradványok, nem lepték meg a szakembereket.
Hangodi László elmondta, hogy ez a temető az Árpád-kortól egészen a 18.század közepéig használatban volt.
Pátkai Ádám Sándor a helyszínen elmondta, az emberi maradványokról, a helyszínről rajz- és fotódokumentáció is készül, a csontokat felszedik, elcsomagolják, majd a veszprémi múzeumba szállítják jövőbeli antropológiai vizsgálatok céljából.
Az építési telken egyébként nem találtak a hajdani templom részét képező falmaradványokat, ami a tapolcai tulajdonos számára jó hír, hiszen nagy valószínűséggel így nincs további akadálya annak, hogy telkén megkezdődjenek a munkálatok.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban