Nem túlzás, az egyiptomi piramisok még sok ezer év után is tartogatnak meglepetéseket. Mi lehet a plazmabuborék hátterében?
Természetesen azonnal beindultak az összeesküvés-elméletek azt követően, hogy szakértők plazmabuborékokat találtak a fáraók temetkezési helyénél, írja a Daily Star.
Kínai szakértők a világ legnagyobb erre specializált radarja segítségével találtak rá a rejtélyes jelenségre, és ráadásul nemcsak Egyiptomban, hanem a Csendes-óceánban található Midway-szigeteken is, amelyek egykor az Egyesült Államok haditengerészetének fontos támaszpontjaként működtek.
Egy új radarnak köszönhető a felfedezés
A Low Latitude Long Range Ionospheric Radar, azaz „LARID” névre keresztelt radar bevetése új távlatokat nyit meg a légkör kutatása terén. És bár sokan szeretnék ezt hinni, valójában egyáltalán nem a piramisok elképzelt földönkívüli eredetének újabb bizonyítékát találta meg az eszköz.
Az ufók ugyanis egyáltalán nem hoznak létre plazmabuborékokat, a speciális jelenséget valójában a Föld felső légkörében lévő töltött részecskék eltűnése okozza. Ennek köszönhetően ugyanis olyan területek jönnek létre, ahol alacsony az elektronok szintje, ami a szakértők szerint lényegében olyan, mint egy buborék.
A műholdakat is megzavarhatja a plazmabuborék
Ezek a buborékok több száz kilométeres átmérőjűvé válhatnak, és megzavarhatják a műholdas kommunikációt, valamint a GPS-ek működését is.
A pekingi Kínai Tudományos Akadémia tudósai augusztusban jelentették be, hogy a napvihar által kiváltott plazmabuborékok tavaly novemberben jelentek meg radarjukon. Az újonnan bevetett radar elképesztő hatótávolsága miatt képes volt észlelni a buborékok aktivitását. A LARID 10 ezer kilométeres távolságból is képes detektálni hasonló jelenségeket.
Hihetetlen technológiai újítás
A kínai sajtó beszámolója szerint: „A 8-22 MHz-es frekvenciasávban működő LARID két radar alrendszerből áll, amelyek keleti és nyugati irányba néznek, és mindegyik 24 adó-vevő antennát tartalmaz.
Hozzátették, a radar egy olyan fejlett, teljesen digitálisan működő rendszert alkalmaz, amely lehetővé teszi az észlelési frekvencia, a hatótávolság, a pásztázási mező és az egyéb paraméterek valós idejű módosítását az aktuális igények alapján.
Kérdés persze, hogy biztonságpolitikai szempontból mennyire aggályos, ha a kínai ilyen különleges technológia birtokában vannak.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban