Az International Travel Awardson egy budapesti helyszín döntött rekordot
Soha senki nem nyert még egy évben három kategóriában az International Travel Awardson, de egy budapesti helyszínnek most sikerült.
„Az International Travel Awards történetében először fordult elő, hogy egy fejlesztés 3 díjat is elnyert: a Liget Budapest Projekt két kategóriában is első helyet szerzett, a Magyar Zene Háza pedig egy díjat kapott az International Travel Awards díjátadóján, szeptember 28-án, Dubajban” – jelentette be Gyorgyevics Benedek, a projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója.
Az International Travel Awards díjátadót 2018 óta minden évben megrendezik, hogy a turisztikai vonzerő szempontjából kiemelkedő projektek, fejlesztések, attrakciók versenyében megjutalmazzák a legjobbakat. Kontinensenként számos kategóriában érkeznek jelölések épületekre, természeti látványosságokra és különleges látnivalókra, amelyek közül a győztest a zsűri értékelését követően közönségszavazással választják ki.
A megújuló Városliget fejlesztései több mint százhúsz ország népszerű idegenforgalmi projektjeivel mérettették meg magukat, és a zsűri, valamint a nyilvános közönség szavazatok alapján bizonyultak a legjobbnak. A Liget Budapest Projekt lett „A világ legjobb turisztikai fejlesztése”, valamint „Európa legjobb családbarát fejlesztése”, a projekt keretében megvalósult Magyar Zene Háza pedig „Európa legvonzóbb turisztikai attrakciója”, számolt be róla a Budapest Times.
„Elsődleges céljaink között volt, hogy a Városliget, mint turisztikai attrakció bekerüljön a Budapestre érkezők kötelező látogatási pontjai közé. A Magyar Zene Háza, a Néprajzi Múzeum vagy a Ballonkilátó külföldi látogatóinak emelkedő számai alapján látható, hogy felkerültünk a nemzetközi turisztikai térképre. A hosszú távú cél pedig az, hogy a parkba folyamatosan olyan megújuló kulturális tartalom, rekreációs élmény költözzön, ami miatt önmagában is érdemes elindulni Budapestre és hosszabb eltöltetni itt, sőt, akár újra és újra vissza is térni” – mondta el Gyorgyevics Benedek. A vezérigazgató hozzátette: „A Liget Budapest Projekt eredményei ma már túlmutatnak önmagukon: a Városliget ikonikus épületei szimbólummá váltak.”
A Liget Budapest Projekt már számos díjat elhozott
A díjátadó kapcsán a vezérigazgató felhívta a figyelmet: „A Liget Budapest Projekt első tíz évében évszázados kulturális intézményeink újultak meg, s mellettük a világ legizgalmasabb kortárs épületei közé tartozó új intézmények is létrejöttek. A fejlesztéseknek köszönhetően Magyarország turisztikai vonzereje jelentősen emelkedett, és az új kortárs ligeti épületek nemzetközileg is ismert nevezetességeivé váltak hazánknak. Mindezekhez hozzájárult, hogy a Városliget megújításának első évtizede immáron két tucatnál is több rangos nemzetközi díjat hódított el.”
A nemzetközi szakmai figyelem már kezdetek óta ráirányult a Liget Budapest Projektre, írja a turizmus.com. Magyar Zene Háza több ingatlanszakmai díjat is elnyert, de a világ legjobb zenei témájú ingatlanfejlesztésének is megválasztották. Emellett felkerült az Architectural Digest Magazine 2023 legnagyobb hatású nemzetközi attrakcióit gyűjtő listájára, a Time Magazine pedig a Néprajzi Múzeummal egyetemben beválogatta a World’s Greatest Places nevű gyűjtésébe. Az új Néprajzi Múzeum is elnyerte már a világ legjobb középülete címet. A Szépművészeti Múzeum történetének legnagyobb léptékű, a Liget Budapest projekt keretében megvalósult felújítása kapta az Europa Nostra Díjat is, mely az Európai Unió legrangosabb örökségvédelmi elismerése.
2023-ban az első turisztikai tematikájú díját is elnyerte a Liget Budapest Projekt, melyet az International Travel Awards megmérettetésén Európa legjobb turisztikai fejlesztésének választották. 2024-ben pedig a Néprajzi Múzeum mellett a Magyar Zene Háza is tarolt a FIABCI nemzetközi díjátadóján, így a Városligetben található a világ két legjobb középülete.
Az International Travel Awardsot ugyanakkor sok kritika éri
Nem egyértelmű, hogy a díj mennyire állja meg a helyét világviszonylatban, hangsúlyozza a 24.hu cikke. Egyrészt az International Travel Awards a dubaji Golden Tree Events LLC saját szervezésű eseménye, díjat pedig bárki alapíthat, még akkor is, ha a nevébe helyezi az International, a World, vagy a Best kifejezéseket.
A három kategóriában való győzelem pedig nyilvánvalóan jól hangzik, és ritka is, de bármelyik projektnek meglehet rá az esélye, ha kifizeti a nevezéshez szükséges Titanium csomag 1950 amerikai dolláros (693 ezer forintos) árát. Ezután mindössze 25%-ban valódi szavazással, 10%-ban pedig a látogatók Google- és Tripadvisor-értékelései, valamint a hivatalos oldal szépsége alapján dől el a verseny.
Nem elvitatva az eredményt, az előbb felsorolt számos kitüntetés között tehát valószínűleg találunk olyat, ami rangosabb az International Travel Awardsnál. Az viszont egyértelmű, hogy a Városliget megalapozta hírnevét a nemzetközi turisztikában.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mi történik, ha eltűnnek a csúcsragadozók? Teljes ökológiai katasztrófa…
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet