Hasonló kijelentéseket persze naponta olvashatunk különböző áltudományos oldalakon, de most egy egyetemi szakember beszélt a földönkívüliekről.
A közismert professzor szerint a tudósok “hetekre” vannak attól, hogy megerősítsék az idegen élet létezését, írja a LADbible.
Nem kell sokat keresgélni az interneten, és tucatnyi beszámolót találhatunk olyan emberektől, akik azt állítják, hogy bizonyítékaik vannak az ufók létezésére, vagy akár, hogy ők maguk személyesen találkoztak az idegenekkel.
Vége lehet a várakozásnak?
Egyelőre azonban egyetlen ilyen állítást sem sikerült hitelesen alátámasztani. De a földönkívüli civilizáció bizonyítékainak megtalálására irányuló hosszú várakozásnak végre vége lehet, az egyik akadémikus ugyanis azt állítja, hogy a bizonyítékokat a közeljövőben közzétehetik.
Ellentétben az áltudósok és ufóvadászok által tett, nyilvánvalóan megkérdőjelezhető kijelentésekkel, a legújabb állítások Simon Holland professzortól származnak. A népszerű akadémikus a NASA és a BBC mellett is dolgozott már.
Egy interjúban Holland kifejtette, hogy két csillagászcsoport versenyez jelenleg azért, hogy közzétegyék idegen eredményeiket. “Találtunk egy nem emberi, földönkívüli intelligenciát galaxisunkban, és az emberek nem tudnak róla” – mondta.
Rejtélyes kutatóintézet dolgozik az ügyön
Holland nem árult el túl sok részletet a felfedezésről, de azt állította, hogy az információt a Jurij Milner által alapított magán tudományos kutatóintézet, a Breakthrough Listen informátorain keresztül juttatták el hozzá.
Az állítólagos felfedezés arra a BLC-1 néven rádióhullámon alapul, amelyet az ausztrál Parkes teleszkóp fogott be 2019-ben. A kezdeti kutatások arra jutottak, hogy a jel nem földönkívüli természetű, azonban Holland szerint az oxfordshire-i székhelyű Breakthrough Listen most újabb bizonyítékokat szeretne gyűjteni az ügyben.
Földönkívüli életre utalnak a jelek?
Holland mindenesetre már most biztos benne, hogy az észlelt jelek nem természetes jelenségek. “Egyetlen pontból érkező forrásról van szó” – tette hozzá. “A jelnek, amit az összes rádióteleszkópon keresztül hallunk, egy szűk elektromágneses spektruma volt.”
Holland hozzátette, hogy a Breakthrough Listen nincs egyedül a kutatásokkal, jelenleg versenyben állnak a kínai űrügynökséggel, akik ugyanazokat a rádiójeleket kutatják.
Az elismert szakember szerint az eredményeket rövid időn belül közzéteheti akár a Breakthrough Listen, akár a kínai csapat.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: Pixabay
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ilyen volt a legénység élete az 500 éve elsüllyedt Tudor hadihajón talált csontok alapján
100 éves szabályt rúgtak fel kutatók, a feje tetejére állhat a kémia
Így ünneplik a halottak napját a világ körül: 3 csodálatos hagyomány
Stoppolnának az asztronauták a Marsra tartó út során
Az emberi beszéd nyolcszor olyan idős lehet, mint eddig gondoltuk: már 1,6 millió éve is beszélhettek őseink
Poszeidónnak szentelt templomot tártak fel régészek, és jóval nagyobb, mint várták