KÉPEK: Befejeződött a Vöröskereszt-székház felújítása
Újabb jelentős lépés történt a Budavári Palotanegyed megújításában, miután elkészült a Dísz téri egykori Vöröskereszt-székház újjáépítése.
Újjászületett a Vöröskereszt-székház
A projekt a korábban átadott Sándor-palota, Várkert Bazár, Karmelita épület, Budavári Palota déli összekötő szárnya, Szent István-terem, Főőrség és Lovarda munkálatait követve folytatódott, ismét új színt hozva a budai Vár látképébe. Az újjáépítés során az eredeti tervekre és archív fotókra támaszkodtak, miközben a modern technológia vívmányait is felhasználták, hogy a 21. századi igényeknek megfeleljen az épület.
Az új székház külső megjelenése hűen tükrözi a korábban ott álló, ötszintes palota stílusát, amelyet egykor Hauszmann Alajos és Hültl Dezső tervezett. Az épület ismét visszakapta patinázott díszműbádogos tetőzetét, valamint a homlokzati díszeket, sarokkupolákat és groteszk fejdíszeket. Az oroszlánfejes posztamenseken nyugvó, dór stílusú süttői mészkő oszlopok is visszakerültek a főbejárathoz, amelyek közel négy méter magasak és 2,5 tonnát nyomnak.
A belső térben a hajdani díszterem eredeti formájában készült el, falikárpitja az egykori szövéstechnikával és alapanyagokkal rekonstruálták. A díszlépcsőház újra a történelmi középcímert ábrázoló színes üvegmozaikkal díszített, az üvegtetővel fedett belső udvarban pedig visszaállították a díszes öntöttvas oszlopokkal és kovácsoltvas korlátokkal alátámasztott körfolyosót. A nyugati oldalon a párkányokról függesztett, illetve a padlón elhelyezett növények sora teremt természetközeli hangulatot a modern irodatérben.
Az irodaépület további részein modern belsőépítészeti és gépészeti megoldások kaptak helyet, harmonizálva a történelmi stílusjegyekkel. A Nemzeti Hauszmann Program célja továbbra is az, hogy a Budavári Palotanegyed a 19. és 20. század fordulójának fénykorát idézze fel. Az épület újjászületése méltó példája ennek a törekvésnek, egyúttal tovább gazdagítva a budai Vár történelmi látképét.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Honnan kapta Budapest a nevét?
Trump szankcionálja Oroszországot, amíg nem tárgyalnak a békéről
Rég nem volt ilyen kultúrünnep itthon, számos ingyenes program vár
A férfi ezt látta a szigeten, ahol már három órát eltölteni is halálos
Ősi, idegen faj hozta létre az emberiséget, ezért különbözünk a többi élőlénytől?
Raszputyin – A Sátán szolgálatában