Sajnos egyikünk sem fogja személyesen megtapasztalni, de most mégis megtudhatjuk, hogy milyen lesz a távoli jövő embere.
A szakemberek egyre pontosabban képesek modellezni, hogy ezer év múlva hogy fog kinézni egy átlagos földlakó, derül ki a LADbible cikkéből.
Ha visszatekintünk ezer évvel ezelőttre, a világ egészen másképp festett. 1025-ben Egyiptomban rabszolgalázadások dúltak, Bátor Boleszláv alig két hónapig lehetett Lengyelország élén királyként, mielőtt tragikus módon életét vesztette, a Magyar Királyságban pedig még bőven Szent István uralkodott.
Azóta rengeteg változáson ment keresztül nemcsak a társadalmunk, hanem a saját megjelenésünk és életvitelünk is. De vajon mit tartogat a következő ezer év? Hogyan nézünk majd ki 3025-ben? A szakemberek szerint a jövő generációi bizony komoly átalakulásokon mehetnek keresztül.
Alacsonyabb testmagasság, vonzóbb külső?
Mark Thomas professzor a sajtóval osztotta meg elképzeléseit arról, milyen irányba is fejlődhet majd az emberiség. Véleménye szerint elképzelhető, hogy a jövőben élők valamivel alacsonyabbak lesznek majd. Egyes kutatások ugyanis arra jutottak, hogy az alacsonyabb testalkat gyorsabb szaporodási ciklussal járhat. Mivel pedig több alacsonyabb embernek születik gyermeke, így ha ez a tendencia folytatódik, akkor idővel az átlagmagasság is csökkenhet.
Ugyanakkor Thomas professzor úgy véli, hogy a vonzó megjelenés egyre fontosabb szerepet kap a párválasztásban. Mivel a modern társadalomban a nők egyre nagyobb szabadságot élveznek a párválasztásban, valószínű, hogy az esztétikailag vonzóbb embereknek több utóduk születik, így az evolúció fokozatosan előnyben részesítheti a „szebb” genetikai vonásokat.
Kisebb agy a technológiai fejlődés következtében?
Robert Brooks professzor egy másik érdekes elméletet vetett fel: az ő vélekedése szerint az emberi agy mérete csökkenhet a jövőben. Ugyanis ahogy egyre inkább támaszkodunk a technológiára, egyre több feladatot lát el helyettünk a számítógép és a mesterséges intelligencia, úgy van egyre kevésbé szükségünk a mentális kapacitásra.
És ez a jelenség nem is lenne példa nélküli: a háziasított állatok, például a juhok, tehenek és kutyák agyának mérete is csökkent a vadon élő őseikhez képest. Ha az emberek is „háziasítják” magukat a technológia segítségével, könnyen lehet, hogy hasonló folyamat zajlik majd le az emberiség fejlődésében.
A jövő embere: alacsonyabb, vonzóbb és talán kevésbé intelligens?
Tegyük hozzá: a jövő nyilvánvalóan kiszámíthatatlan, így a tudósok is csak találgatni tudnak, senki sem láthatja teljes bizonyossággal, hogy milyen változások várnak ránk a következő ezer évben. Egy azonban biztos: az emberiség folyamatosan alkalmazkodik a környezetéhez, a technológiai fejlődés, valamint az evolúciós tényezők tehát jelenleg is formálják külsőnket és életkörülményeinket.
Abban nem lehetünk biztosak, hogy valóban egy alacsonyabb, vonzóbb, de kevésbé intelligens társadalom vár ránk a távoli jövőben, de az nem is lehet kérdés, hogy a változások továbbra sem kerülnek majd el minket.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megerősíti kétoldali együttműködését Magyarország és Marokkó
Középkori zarándokok graffitiztek oda, ahol Jézus elfogyasztotta az utolsó vacsorát
Most már valóban megszülethet az USA és Ukrajna jözött az ásványkincsekről szóló megállapodás
Titokzatos, mini jégkorszak dönthette meg szakértők szerint a Római Birodalmat
Megtalálták Mátyás király földi maradványait?
Életre utaló jeleket találhattak egy, a közelünkben lévő bolygón?