Sajnos egyikünk sem fogja személyesen megtapasztalni, de most mégis megtudhatjuk, hogy milyen lesz a távoli jövő embere.
A szakemberek egyre pontosabban képesek modellezni, hogy ezer év múlva hogy fog kinézni egy átlagos földlakó, derül ki a LADbible cikkéből.
Ha visszatekintünk ezer évvel ezelőttre, a világ egészen másképp festett. 1025-ben Egyiptomban rabszolgalázadások dúltak, Bátor Boleszláv alig két hónapig lehetett Lengyelország élén királyként, mielőtt tragikus módon életét vesztette, a Magyar Királyságban pedig még bőven Szent István uralkodott.
Azóta rengeteg változáson ment keresztül nemcsak a társadalmunk, hanem a saját megjelenésünk és életvitelünk is. De vajon mit tartogat a következő ezer év? Hogyan nézünk majd ki 3025-ben? A szakemberek szerint a jövő generációi bizony komoly átalakulásokon mehetnek keresztül.
Alacsonyabb testmagasság, vonzóbb külső?
Mark Thomas professzor a sajtóval osztotta meg elképzeléseit arról, milyen irányba is fejlődhet majd az emberiség. Véleménye szerint elképzelhető, hogy a jövőben élők valamivel alacsonyabbak lesznek majd. Egyes kutatások ugyanis arra jutottak, hogy az alacsonyabb testalkat gyorsabb szaporodási ciklussal járhat. Mivel pedig több alacsonyabb embernek születik gyermeke, így ha ez a tendencia folytatódik, akkor idővel az átlagmagasság is csökkenhet.
Ugyanakkor Thomas professzor úgy véli, hogy a vonzó megjelenés egyre fontosabb szerepet kap a párválasztásban. Mivel a modern társadalomban a nők egyre nagyobb szabadságot élveznek a párválasztásban, valószínű, hogy az esztétikailag vonzóbb embereknek több utóduk születik, így az evolúció fokozatosan előnyben részesítheti a „szebb” genetikai vonásokat.
Kisebb agy a technológiai fejlődés következtében?
Robert Brooks professzor egy másik érdekes elméletet vetett fel: az ő vélekedése szerint az emberi agy mérete csökkenhet a jövőben. Ugyanis ahogy egyre inkább támaszkodunk a technológiára, egyre több feladatot lát el helyettünk a számítógép és a mesterséges intelligencia, úgy van egyre kevésbé szükségünk a mentális kapacitásra.
És ez a jelenség nem is lenne példa nélküli: a háziasított állatok, például a juhok, tehenek és kutyák agyának mérete is csökkent a vadon élő őseikhez képest. Ha az emberek is „háziasítják” magukat a technológia segítségével, könnyen lehet, hogy hasonló folyamat zajlik majd le az emberiség fejlődésében.
A jövő embere: alacsonyabb, vonzóbb és talán kevésbé intelligens?
Tegyük hozzá: a jövő nyilvánvalóan kiszámíthatatlan, így a tudósok is csak találgatni tudnak, senki sem láthatja teljes bizonyossággal, hogy milyen változások várnak ránk a következő ezer évben. Egy azonban biztos: az emberiség folyamatosan alkalmazkodik a környezetéhez, a technológiai fejlődés, valamint az evolúciós tényezők tehát jelenleg is formálják külsőnket és életkörülményeinket.
Abban nem lehetünk biztosak, hogy valóban egy alacsonyabb, vonzóbb, de kevésbé intelligens társadalom vár ránk a távoli jövőben, de az nem is lehet kérdés, hogy a változások továbbra sem kerülnek majd el minket.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
50-nel magasabb IQ-ja volt, mint Einsteinnek, mégis borzalmas életét élt
Trump: Ukrajna egy napon orosz lehet
Római kori titkok a Balaton körül: a tó stratégiai, gazdasági jelentősége és rejtett kincsei
Rijád a szárnyaló modernitás és az ősi tradíciók lenyűgöző ötvözete – Szaúd-Arábiában jártunk
Programajánló: Furmint Február Nagykóstoló, ahol 200 furmint tétel kóstolható
Miért pislog a miskolci kocsonya? – itt a Miskolci Kocsonyafesztivál!