Így csökkenti a Coca-Cola évi 230 tonnával a műanyagfelhasználását Magyarországon
A Coca-Cola Magyarország több mint 800 millió forintos beruházással éves szinten közel 230 tonnával csökkenti a műanyagfelhasználását az országban – közölte a vállalat szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a társaság a 4-es és 6-os kiszerelésű multipack alumíniumdobozok esetében használt korábbi zsugorfóliát innovatív technológia révén 100 százalékban újrahasznosítható kartoncsomagolásra cseréli.
A technológia lényege az, hogy
egy erős kartonpapír tető fogja össze a megadott kiszerelésben értékesített alumínium dobozokat – jelezték.
A Coca-Cola HBC csoport az innováció révén 15 millió euró értékű befektetésével
az Európai Unióban évente hozzávetőlegesen 2000 tonnával csökkenti a műanyagfelhasználását csoportszinten.
A vállalat fenntarthatósági vállalásai között szerepel, hogy
2030-ra a felhasznált PET palackok és alumíniumdobozok 100 százalékának megfelelő mennyiséget gyűjtenek be és hasznosítanak újra,
emellett csomagolásaikon és kampányaikon keresztül az újrahasznosítást és a szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítik – írta a Coca-Cola Magyarország.
Adótitok a környezetvédelmi termékdíj
2021 novemberében a parlamentben is szó volt a világ legnagyobb alkoholmentes üdítőital- és szirupgyártójáról. Ungár Péter, az LMP politikusa szerette volna megtudni, hogy mennyit fizet a Magyarországon a környezetszennyezésért a Coca-Cola.
A kérdés azért jogos, mert az amerikai vállalat állami támogatást kap a kormány stratégiai partnereként. Ugyanakkor a hulladékgazdálkodásban a „szennyező fizet” elve alapján a Coca-Cola egy tetemesebb összeget kell(ene) befizessen az állami kasszába. Így egyik oldalról az adófizetők fizetik a cég fenntartását, másik oldalon viszont a Coca-Cola adózik a szennyezés miatt.
Schanda Tamás, az innovációs tárca államtitkára így válaszolt a kérdésre:
a hulladék termelőjének és a hulladék birtokosának a hulladékot a környezet és az emberi egészség magas szintű védelmét biztosító módon kell kezelnie, ennek költségeit pedig viselnie kell. Az italgyártó vállalkozások tevékenységük – azaz az italgyártás – során jellemzően nem műanyaghulladékot termelnek. Az italtermékek műanyag csomagolásából azonban számottevő hulladék keletkezik, amely után a belföldi forgalomba hozók, így a hazai gyártók környezetvédelmi termékdíjat kötelesek fizetni.
Ön által hivatkozott cég által a termékdíjköteles termékek után befizetett és visszaigényelt termékdíj összege, a termékdíjjal érintett termékek mennyisége adótitoknak minősül.
Szintén érdekes lehet: Itt az új generációs boltok korszaka: jönnek a vödrös élelmiszerek, az olcsóbb termékek
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Látványtervek: Megújul Budapest egyik legcsúnyább köztere
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya