Jelentősen drágul a strandolás idén
Júliustól jelentősen drágulhat a fürdőzés, a hazai vendégeket speciális bérlet- és kártyarendszerrel tehermentesítik — írta a Világgazdaság.
A budapesti történelmi fürdőkben nagy a forgalom, de a járvány előtti eredményeket nem tudták megismételni, mert a rezsiköltség nő, a belépőjegyek árát viszont nyárig nem emelhetik.
Az energiaár-robbanás, az élet minden területét érintő folyamatos drágulások és a munkabérköltségek jelentős növekedése ellenére a tavalyi áron adja a fürdőbelépőket a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt., (BGYH) amely önkormányzati tulajdonú vállalatként a kormány határozata értelmében június végéig nem emelhet árat. Ez az idén már 750 millió forint kiesést okoz – mondta a Világgazdaságnak Szűts Ildikó, a vállalat vezérigazgatója.
A jegyárstop után a történelmi fürdőkben várhatóan 20, a hazai vendégkörre épülő többi egységben, köztük a nyáron nyitva tartó strandokon 8,7 százalékkal drágulhatnak a jegyek. A belföldi vendégek a nemrég megújított bérletrendszerrel és az egyre népszerűbb Zsigmondy Klubkártyával mintegy 60 százalékos kedvezménnyel tudnak fürdőbe járni. Az áremelés ugyanakkor elkerülhetetlen, hiszen a budapesti fürdővállalat villamosenergia-költsége egyetlen év alatt 235, a gázköltsége 273 százalékkal nőtt, míg a béreket 16,7 százalékkal, a hiányszakmákban pedig 20 százalékkal kellett emelni, hogy megtartsák a munakerőt.
Az első negyedévben a tervezett 2,025 milliárd forint bevételnél mintegy 700 millióval több, összesen 2,724 milliárd folyt be, zömében a gyorsan visszatérő külföldi vendégkör révén. A várakozáson felüli forgalmat jelzi, hogy a várt 521,5 ezer vendég helyett az első negyedévben 836 ezren váltottak jegyet.
Nemrég eldőlt, hogy a Gellért fürdő nem zár be május végén, mert a vele társasházként működő és számos ponton összekapcsolt szálloda felújítása csúszik, ezért a fürdő is augusztus végéig üzemelhet.
Az orosz–ukrán háború hatását a vidéki fürdővárosok és a budapesti fürdők is megérezték, hiszen korábban ebben az időszakban a vendégkör 10-12 százalékát az orosz és az ukrán vendégek alkották.

Érdemes elolvasniHamarosan újra indul Budapest egyik legrégebbi közlekedési eszköze
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum