288 napja dühöng a háború Ukrajnában és az oroszok egyre távolabb kerülnek azoktól a hadicéloktól, amelyeket saját maguk számára meghatároztak az invázió kezdetén. Sőt, az ukránok új drónokat állítanak hadrendbe, miközben nyugati szövetségeseit támogatják az orosz légibázisok elleni dróntámadásokat. Vajon ez hozhat fordulatot a háborúban, miközben még a német kancellár is elismeri, hogy az egész konflitkust körüllengi egy esetleges nukleáris eszkaláció veszélye?
Rakétavetők az atomerőműben
- Az elmúlt harminc napban hét új típusú ukrán gyártású drón használatát engedélyezték az ukrán hadseregben – számolt be Olekszij Reznyikov védelmi miniszter csütörtökön a Facebookon. A tárcavezető kifejtette, hogy a háború előtt Ukrajna egy-két új drónt állított hadrendbe. Február óta viszont módosítottak a jogszabályokon, egyszerűsítették az új fegyverek, haditechnikai eszközök felvételét az ukrán fegyveres erőkbe. Kiemelte, hogy a védelmi tárca különösen a digitális fejlesztési minisztérium csapatával működik együtt eredményesen.
- Az ukrajnai atomerőműveket üzemeltető Enerhoatom vállalat közben csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a zaporizzsjai atomerőművet megszállva tartó orosz erők szerdán több Grad típusú rakéta-sorozatvetőt telepítettek a nukleáris létesítménybe, ami a vállalat szerint provokációk előkészítésére utalhat.
- Oroszország “változatlan brutalitással támadja Ukrajnát”, változás viszont, hogy “már nem fenyeget atomfegyverrel” – mondta Olaf Scholz német kancellár egy csütörtöki interjúban. Arra a kérdésre, hogy sikerült-e mindezzel elhárítani a nukleáris eszkaláció – az atomháború – veszélyét, azt mondta, hogy egyelőre csak csökkenteni tudták a veszélyt.
- Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a napokban telefonon folytatott megbeszélésén is feltette a kérdést, hogy “mikor hajlandó már végre Oroszország kivonni csapatait Ukrajnából”, hiszen “másként nem lehet méltányos megállapodásra jutni”. “Az biztos, hogy orosz feltételeken alapuló békediktátum nem lehet” – jelentette ki Olaf Scholz.
Ez is érdekelhet: Putyin szerint az atomháború esélye egyre csak nő
Putyin megmagyarázta a az ukrán energiainfrastruktúra elleni támadásokat
- Az orosz hadsereg azt követően kezdett el csapásokat mérni Ukrajna energetikai infrastruktúrájára, hogy merényletet követtek el a krími híd ellen – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök, amikor csütörtökön az Oroszország Hőse címmel kitüntetett katonákat fogadott a Kremlben. “Igen, ezt tesszük. De ki kezdte? Ki mért csapást a Krími hídra, ki robbantotta fel a kurszki atomerőmű távvezetékét, ki állította le Donyeck vízellátását? Egy milliós város vízellátásának megszakítása népirtás” – hangoztatta az elnök.
- Kilenc nyugati sorozatvetőt semmisítettek meg az orosz légierő nagypontosságú csapásai: öt amerikai gyártmányú MRLS és két német MARS-II típusút a Zaporizzsja megyei Sevcsenkivszke és Hrihorivszke térségében, a donyecki régióban lévő Illicsivka közelében pedig két amerikai HIMARS-t – közölte a csütörtöki hadijelentést ismertetve Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
- Nem járul hozzá a konfliktus megoldásához az Ukrajnát orosz területek elleni támadásra buzdító német kijelentés – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön újságíróknak. Peszkov Steffen Hebestreit német kormányszóvivőnek arra a kijelentésére reagált, amely törvényesnek minősítette az orosz repülőterek elleni ukrán dróntámadásokat. Peszkov szerint az ilyen nyilatkozatok “természetesen ösztönzik” az újabb hasonló akciókat.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/12/06/videok-suru-fekete-fust-boritja-az-orosz-nagyvarost-ujabb-sikeres-ukran-drontamadasok/” ][/hm_embed]
Source: MTI
Ha szeretnéd segíteni a HellóMagyar munkatársainak munkáját és a független újságírást,
itt tudod támogatni az oldalunkat
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Kapcsolódó cikkek
2024.11.23.