A német tankoknak kaputt, mondja egy tábornokuk kiszivárgott levélben
Egy közelmúltbeli gyakorlat során mind a 18 résztvevő Puma német gyalogsági harcjármű meghibásodott.
Lehet, hogy nem feltétlenül rossz, hogy Németország nem küldött tankokat Ukrajnának. Christine Lambrecht német védelmi miniszter hétfőre rendkívüli ülést hívott össze tábornokaival, hogy megvitassák a német hadsereget sújtó legújabb válsághelyzetet: az elromlott tankokat, számol be a Politico.
A rendkívüli ülésre azt követően került sor, hogy kiszivárgott egy magas rangú parancsnoktól a Bundeswehr vezetőjének küldött e-mail, amelyben a parancsnok a hadosztálya gyalogsági harcjárműveinek siralmas állapotáról panaszkodik.
“Még a legjobb előkészületek ellenére is lottójátékká vált a járművek készenlétének kérdése” – írta főnökének Ruprecht von Butler vezérőrnagy a Der Spiegel által hétvégén idézett e-mail másolata szerint.
Egy ebben a hónapban tartott gyakorlat során mind a 18 modern német gyalogsági harcjármű meghibásodott – írta von Butler. A Puma néven ismert harckocsik számtalan meghibásodást szenvedtek el az elektronikai hibáktól kezdve a “toronyhibákig”. A katonáknak az egyik tankot még el is kellett hagyniuk, miután annak vezetékei kigyulladtak.
A Pumákat arra tervezték, hogy a csapatokat a harctéren mozgassák, és különféle fegyverrendszerekkel vannak felszerelve. Ezek közé tartozik egy 30 mm-es ágyú, amely percenként több száz lövés leadására képes. Azonban a problémák miatt a Bundeswehrnek nincs más választása, mint a Puma elődjére, az 1970-es évekbeli Marderre támaszkodni. Ez egyike azoknak a harckocsitípusoknak, amelyeket Ukrajna szívesen vásárolt volna Németországtól, de Berlin nem volt hajlandó eladni.
Mi lesz így a hadsereggel?
Németország fő harckocsija, a Leopard II. szintén részt vett a legutóbbi gyakorlatokon, és sokkal jobban teljesített a tábornok beszámolói alapján. Olaf Scholz német kancellár is megakadályozta a Leopárdok Ukrajnának történő átadását, arra hivatkozva, hogy az Egyesült Államok szintén visszatartotta a harckocsik küldését.
Lambrecht hétfő délután – a válságtanácskozás eredményeit vázolva – nyilatkozott.
“Amíg a jármű nem bizonyul stabilnak, addig nem lesz második szállítmány. A parlamenti kritika teljesen jogos”,
mondta, és ezzel a harcjármű tervezett újbóli beszerzését felfüggesztette. A Bundeswehr részt vesz a NATO “magas készültségű” válaszcsapatában, amely az 1970-es évekbeli Mardert használja – erősítette meg a védelmi minisztérium szóvivője.
“Éppen a múlt héten szabadítottunk fel pénzt a bizottságban további Pumák beszerzésére. A miniszter helyesen tette, hogy ezt ma felfüggesztette. Amíg a hibák nem tisztázódnak, addig további beszerzésekre nem kerül sor”,
nyilatkozta Marie-Agnes Strack-Zimmermann, a Bundestag védelmi bizottságának elnöke a Politicónak. A gyártót felszólították, hogy találja meg a hibákat és a lehető leggyorsabban javítsa ki azokat – tette hozzá az FDP törvényhozója.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/12/19/video-a-nato-es-az-usa-atombombaval-valo-kiirtasarol-enekelnek-az-uj-orosz-propaganda-slagerben/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?