Lebombázták a saját városukat az oroszok
Egy orosz harci repülőgép véletlenül elsütött egy fegyvert, amely az ukrán határhoz közeli oroszországi Belgorod városában csütörtök késő este felrobbant, több embert megsebesítve – közölte az állami média nyomán a Politico.
“Április 20-án moszkvai idő szerint körülbelül 22 óra 15 perckor, amikor az orosz légierő Szu-34-es repülőgépe Belgorod városa felett repülést hajtott végre, egy légiharcászati lőszer vészhelyzeti kibocsátása történt” – közölte az orosz védelmi minisztérium a TASZSZ-hoz eljuttatott közleményében, amely nem részletezte, hogy milyen fegyver okozta a kárt.
A Szuhoj Szu-34-es egy szuperszonikus vadászbombázó repülőgép.
Belgorod területi kormányzója, Vjacseszlav Gladkov korábban a Telegramon közölte, hogy a város központjában robbanás történt, amely 20 méteres krátert hagyott maga után, illetve több autó és épület is megsérült.
Egy péntek reggeli frissítésben Gladkov hozzátette, hogy három ember megsérült, bár sérüléseik nem életveszélyesek.
A belgorodi területet, amely mintegy egyórányi autóútra van az ukrajnai Harkivtól, többször érte rakétatámadás azóta, hogy Oroszország 2022 februárjában megkezdte teljes körű invázióját Ukrajnában.
Nem ez az első eset a harcok folyamán, hogy az oroszok egymásnak okoznak kárt – bár az akkor szándékos volt.
Még tavaly tavasszal történt, hogy a herszoni térségben két, nagyjából 50-50 főt számláló fegyveres alakulat esett egymásnak. Ez háborúban megesik, csak éppen ők mind Moszkvának feleltek.
A hírek szerint csecsen és burját csapatok lövöldöztek egymásra, aminek az oka egészen prózai volt: összevesztek a hadizsákmányon.
Szintén a múlt évben az egész világon körbejárt az a videófelvétel, amikor egy éjszakai tűzpárbaj során egy orosz mobil rakétaindító állást elhagyja a lövedék, majd a kilövést követő pár másodpercben szépen visszatér a kiindulási pontjára és darabokra robbantja a kilövőszerkezetet.
Ez is érdekes lehet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?