Videón a tábor, ahol szeretettel várják a Wagner-zsoldosokat
Több nemzetközi lap újságírója is meghívást kapott arra a bejárásra, mely során azt a területet mutatták be azt a létesítményt, ahol a tervek szerint a rettegett orosz elitkatonákat fogadják majd, értesült a Meduza.
A fehérorosz védelmi minisztérium megmutatta a CNN, az AP és a TASZSZ orosz hírügynökség újságíróinak a Mogiljev régióban, Oszipovics város közelében található tábort, amelyet a fehérorosz hatóságok állítólag a Wagner-csoport rendelkezésére bocsájthatnak.
A területről készült videofelvételeken a CNN tudósítója, Matthew Chance egy “hatalmas sátorvárost” ír le, mintegy egy órányira Minszk külterületétől. Szerinte a bázis mintegy 5.000 ember befogadására alkalmas.
A CNN szerint a sátrak berendezése – legalábbis egyelőre – mindössze fából készült priccsekből áll.
Leonyid Kasinszkij vezérőrnagy, aki körbevezette az újságírókat a táborban, azt mondta, hogy azt eredetileg fehérorosz katonák kiképzésére építették, és hogy a Wagner-csoportnak jelenleg még nincs kapcsolata a létesítménnyel.
Hozzátette, hogy a tábort felajánlhatják a katonai alakulatnak, amennyiben annak alapítója, Jevgenyij Prigozsin úgy dönt, hogy a csoportot Fehéroroszországba telepíti át.
A korábbi hírek még arról szóltak, hogy a „Repiscsi” névre hallgató bázist két másikkal, a vitebszki régióban található „Lepelszkijjel” és a Baranovicsi melletti „Obuz-Lesznovszkijjal” együtt felszámolják, hogy oda nagyobb, modernebb táborokat építsenek.
A Repiscsi helyén korábban szemétlerakó működött, amit aztán kisajátított a fehérorosz hadsereg, és 2022 őszén felépítették a szóban forgó létesítményt.
Ugyanakkor más, június 30-i műholdfelvételek megerősítették egy jelentős méretű katonai tábor építését a mogiljovi terület Oszipovicsij körzetében lévő Tsel falu közelében. Ez a tábor sokkal nagyobb, mint a korábbi fehéroroszországi táborok, több mint 300 tábori sátorral, ami körülbelül 15.000 fő befogadására alkalmas. A Wagner lázadási kísérletét követő közelmúltbeli események azt sugallják, hogy ezeket akár a “száműzött” Wagner zsoldosoknak is szánhatják.
Ez állítólag része volt a Kreml, Jevgenyij Prigozsin Wagner-vezető és Alekszandr Lukasenka között létrejött, a lázadást lezáró megállapodásnak, amely lehetővé teszi, hogy a Wagner harcosok “saját szabad akaratukból Fehéroroszországba költözhessenek”.
Ez is érdekes lehet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon