Rettegett betegség volt a tífusz korábban, Napóleon Oroszországból visszavonuló seregében például nagyobb pusztítást végzett, mint az orosz szuronyok, puska- és ágyúgolyók. Na, de a 21. században és az Egyesült Államokban? Ráadásul minden végtag elvesztésével tudják csak megállítani? Ez felettébb különös.
Szegény Michael Kohlhof nyugodtan indulhat a világ egyik legszerencsétlenebb embere címért. Szervezetét ugyanis egy kihaltnak hitt betegség támadta meg, aminek a terjedését csak úgy tudták megállítani, hogy levágták mind a négy végtagját. Ráadásul mindezért rengeteget is kellett fizetnie, amiért a családja és a barátai gyűjtést indítottak számára.
A tífusz egy sejtparazita baktérium által okozott betegség. Kohlhofot egy bolha csípte meg, az állatról került szervezetébe a ritka, ám halálos betegség. Ez a betegség annyira halálos, hogy 1812-ben több francia katonát ölt meg, mint az oroszok, amikor Napóleon visszavonult Moszkvából, írja a Daily Star.
A texasi születésű férfit június 19-én szállították kórházba, miután szeptikus sokkot kapott, és különféle módszerekkel próbálták kezelni. Leküzdötte a tífuszt, de a kezelések következtében száraz gangréna alakult ki a kezében és a lábában. Életének megmentése érdekében, mivel agyhalál előtt állt, kezeit alkarjáig amputálták, és lábfejének egy részét is eltávolították.
Gyűjtést indítottak, mert rengeteg pénzbe kerül Michael gyógyíttatása
A család és a barátok egy GoFundMe gyűjtést indított, hogy megpróbáljon elegendő pénzt összegyűjteni a hihetetlenül magas orvosi költségek fedezésére. Hihetetlen összeget, körülbelül 280 000 fontot (122,8 millió forint) szeretnének összegyűjteni, hogy Michael csak az előtte álló rengeteg műtétre és terápiás kezelésre tudjon koncentrálni, ne a pénzügyei miatt főjön a feje. A megcélzott összegből eddig 50 000 font (kb. 22 millió forint) jött össze. Az eddigi legnagyobb adomány 5500 font körüli, egy másik 4800 font volt.
Édesanyja, J’Lenne és egyik barátja, Ricky Hardaway, akik elindították az adománygyűjtést azt mondták, hogy Michaelnek megvan az ereje, hogy felépüljön a műtétek, a terápia és a rehabilitáció után. A cél, hogy tudja élni mindennapi életét a jövőben is.
Az Egyesült Királyság egészségügyi szolgálata, az NHS azt tanácsolja, hogy bár nincs védőoltás a betegség megelőzésére, csökkentheti a fertőzés kockázatát, ha rendszeresen rovarpermetet használunk, hosszú ujjú inget és nadrágot viselünk, kimossuk szabadban használt ruhánkat és átöltözünk. Azt is javasolják, hogy kerüljük a „túlzsúfolt helyeket, például a tömegszállókat” és azokat a helyeket, ahol „sok bokor, fű van”.
A tífusz tünetei közé tartozik a fejfájás, magas hőmérséklet, hányás, hasmenés, száraz köhögés, hasfájás, ízületi fájdalom, hátfájás és a sötét foltos kiütések a mellkason.
Olvass tovább nálunk:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van