A tudósok eddig meg voltak győződve róla, hogy emberi alkotásról van szó, de a legfrissebb kutatások valami egészen másra utalnak. Mutatjuk!
A „világ legrégebbi piramisát”, amelyet 25 000 évvel ezelőtt készítettek, mégsem emberek építették, számol be róla a LADbible.
A szakértők nemrégiben szabályosan özönlöttek Gunung Padangba, ugyanis kutatók kijelentették, hogy emberi tevékenységre utaló bizonyítékokat találtak a helyszínen.
Régészek egy csoportja azt állította, hogy az indonéziai Jávában találtak egy építményt, amelyet az utolsó jégkorszak vége előtt – mintegy 25.000 évvel ezelőtt – építettek.
A kutatást Danny Hilman Natawidjaja indonéz geológus vezette, és felfedezéseiket egy tanulmányban ismertették. Mint írták: “A szerves anyagok radiokarbonos kormeghatározása több építkezési szakaszt tárt fel, amelyek kezdeti szakasza a paleolit korszakra datálható.”
A tanulmány határozottan azt sugallja, hogy a Gunung Padang nem egy természetes domb, hanem egy piramisszerű építmény. Más régészek szerint azonban az elmélet teljes tévút.
Semmi nem bizonyítja, hogy ember alkotta
Flint Dibble, a Cardiffi Egyetem régésze a Nature szakmai folyóiratnak kijelentette: „Meglepett, hogy ezt a tanulmányt így kiadták.” Véleménye szerint tévedés, hogy a Gunung Padang teraszai alatti négy kőrétegben „alaposan megfaragott” kő lenne.
Kifejtette, hogy nincs egyértelmű bizonyíték rá, hogy az eltemetett rétegeket emberi kéz építette volna. Dibble állítása szerint a „szobrok” a természetes időjárás és a sziklák időbeli mozgásának eredményeként születhettek.
Bill Farley, a Southern Connecticut State Egyetem régésze szintén valótlannak tartja Natawidjaja állításait. Véleménye szerint a tanulmány nem szolgáltat bizonyítékot arra, hogy fejlett civilizáció élt volna az utolsó jégkorszakban.
A szakemberek hozzáteszik, hogy bár a Gunung Padangból származó talajminták kormeghatározása pontos volt, azonban azok nem hordozzák az emberi tevékenységre utaló jeleket.
A vádak nyomán már az eredeti tanulmányt megjelentető folyóirat, az Archaeological Prospection is vizsgálatot indított, hogy kiderüljön, megfelelt-e a szakmai kritériumnak a leadott munka.
Natawidjaja természetesen nem ért egyet a szakmai kritikákkal, és arra kérte a kutatókat, hogy utazzanak Indonéziába, és tekintsék meg személyesen a szóban forgó képződményt.
Címlapképünk forrása: Universe Inside You/YouTube
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?