Hihetetlen régészeti felfedezés: a legendás elsüllyedt város, Atlantisz nyomai kerülhettek elő a tengerben végzett kutatások során!
Egy nyolc éven át tartó kutatási projekt végre elhozhatja az áttörést a világ egyik leghíresebb történelmi rejtélyében, írja a Daily Star. Ugyanis Michael Donnellan állítása szerint Atlantisz városa valóban létezett. A régész a dél-spanyolországi Cádiz közelében, a tenger mélyén talált különös romokra hivatkozik.
Platón leírásaiból ismerjük Atlantiszt
A híres filozófus, Platón több mint 2300 évvel ezelőtt írt a korabeli mércével nézve fejlett szigetről, amelyet egy „egy nap és egy éjjel alatt” lezajló katasztrófa során nyelt el a tenger. A monumentális falakról, templomokról és csatornákról szóló leírások sokak számára puszta mítosznak tűnnek – de talán csak mostanáig.
Donnellan egy Észak-Karolinában megrendezett alternatív történelmi konferencián, a Cosmic Summiton robbantotta a bombát: úgy gondolja, hogy megtalálta Atlantiszt. A bejelentést hamarosan megjelenő dokumentumfilmje premierjéhez igazította, amelyen állítólag döbbenetes tengeralatti felvételek láthatók.
Nyolc éve vizsgálódik
A régész nyolc évet töltött a tengerfenék vizsgálatával Cádiz közelében, fejlett szonár- és LiDAR-technológiával derítette fel az óceán mélyét. Felfedezése szerint a tengerfenéken hosszú falszerkezetek figyelhetők meg, amelyek „hatalmas, koncentrikus kör alakú falak hálózatát” alkotják.
A kutatások arra engednek következtetni, hogy a külső fal komolyan megsérülhetett, ugyanis az lényegében úgy néz ki, mintha egy óriási szökőár csapott volna le rá. A második és harmadik fal pedig teljesen elmozdult, mintha kettétört volna. A terület középpontjában egy téglalap alakú rom emelkedik, amely Poszeidón – Platón leírásában is szereplő – temploma lehet.
Tényleg létezhetett a titokzatos város?
Donnellan reméli, felfedezése segíthet abban, hogy az emberek komolyabban kezdjék venni Atlantisz létezését. „Pontosan úgy néz ki, mint ahogy Platón leírta” – húzta alá a régész. A filozófus beszámolója szerint ugyanis például az eltűnt város Herkules oszlopain – azaz a mai Gibraltári-szoroson – túl helyezkedik el, ez pedig teljesen igaz lehet a dél-spanyolországi Cádiztól nem messze lévő területre.
Platón híres művében, a Timaioszban egy gazdag, fejlett birodalom képe rajzolódik ki, amelyet Atlasz és ikertestvére, Gadeiros uralt. Csatornarendszerek, monumentális építmények, amelyeket aztán erkölcsi hanyatlás követett – a végzet pedig isteni büntetésként következett be. „Platón ezt nagyszerűen fogalmazza meg, amikor azt mondja, hogy egy nap és egy éjjel alatt földrengések és áradások pusztítottak el mindent’” – idézte a filozófust Donnellan.
De vajon tényleg elképzelhető, hogy mindez nem mese, hanem a színtiszta valóság?
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Elképesztő felfedezés: ősi civilizációval lehet kapcsolatban az 5000 éves férfi!
Képek: Újra megnyílt a legendás fürdőkomplexum Magyarországon – rengetegen dolgoztak érte ingyen
Új éjszakai bulivonatok indulnak Budapestről: így juthatsz haza könnyedén a nyári programok után
Ne megszokásból közlekedj Budapesten: Mától felfordul az 1-es villamos közlekedése
Utazók, figyelem: Komoly torlódás várható a budapesti repülőtérhez vezető úton
Kiváló olasz borok a budapesti Winelovers Wine Awards 2025 rendezvényen