Most már hivatalos: az amerikai gyermekek halálának legfőbb oka a lőfegyver
A lőfegyver az amerikai gyermekek és tizenévesek vezető halálozási okai, mivel 2020-ban megelőzték az autóbaleseteket.
A lőfegyverek a gyermekkori halálesetek (1-18 éves korosztály) közel 19%-át okozták 2021-ben a Centers for Disease Control and Prevention Wonder adatbázis szerint. Abban az évben közel 3600 gyermek halt meg fegyverrel kapcsolatos incidensekben. Ez körülbelül öt gyermek elvesztését jelenti 100 000 gyermekre vetítve az Egyesült Államokban. A Kaiser Family Foundation (KFF) elemzése szerint egyetlen más összehasonlítható országban sem szerepel a lőfegyverek a gyermekek halálozásának első négy oka között, számol be a CNN. A grafikon ugyanezen a linken tekinthető meg.
A gyermekek nagyobb eséllyel halnak meg lőfegyver által, mint autóbalesetben
A lőfegyverek 2020 óta a vezető halálok az amerikai gyermekek és tizenévesek körében, 2021-ben a 18 éves és fiatalabb gyermekek összes halálesetének 19%-át teszik ki.
A nashville-i The Covenant Schoolban hétfőn történt lövöldözés a 16. lövöldözés idén az óvodásoktól a 12.-ik évfolyamosokig terjedő körben, és a CNN iskolai lövöldözési adatok elemzése szerint a leghalálosabb a texasi Uvalde-ban tavaly történt iskolai lövöldözés óta. Hat ember, három gyermek és három felnőtt, vesztette életét.
A Gun Violence Archive adatai szerint 2023-ban eddig 130 tömeges lövöldözés történt, ami legalább 2013 óta a legtöbb lövöldözés az év ezen időszakában.
A gyermek- és tinédzserhalandóság összességében megugrott a Covid-19 világjárvány idején. A JAMA Network új tanulmánya szerint azonban nem a Covid-19 halálesetek, hanem a halálos sérülések miatt. A 2020-as halálozás növekedésének közel felét a lőfegyverek okozták.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A tiltott sziget a Bengáli-öbölben, ahol az őslakosok hidegvérrel megölik a partraszállókat
TESZT: Hivatalosan is zseni, aki észreveszi a három állatot 15 másodperc alatt
Bizarr felfedezés: Tutanhamont merev férfiassággal mumifikálták
A laposföld-elmélet valójában óriási veszélyekkel fenyeget, mutatjuk, hogy miért
A Szahara pora élteti az Atlanti-óceán térségét is
Egyetemi professzor: szimulációban élünk, semmi nem valódi, amit látunk