Ezt a barlangot egy ősi óceán vájta ki, és tele van fosszíliákkal
A Bonnechere-barlangok Ontario egyik legkülönlegesebb természeti gyöngyszemei lehetnek, ahol egy közel 500 millió évvel ezelőtti, 100 láb mélyen a föld alatt található geológiai lelőhelyet fedezhet fel – és igen, fel is fedezheti.
Az Algonquin Tartományi Park és Ottawa között félúton található barlangok Torontótól nagyjából négy és fél óra autóútra helyezkednek el, írja a blogTO.
A Bonnechere-barlangok valójában az karsztbarlangok egy formája, amelyeket a paleozoikum korszakában egy hatalmas tengerből származó savas víz vájt ki a szilárd sziklából.
Egy közeli vízesésből származó víz még ma is folyik a barlangokba, és szűk, sötét járatok vezetnek el a cseppkövek, sztalagmitok és más szokatlan képződmények mellett.
A barlangok egyik legérdekesebb látnivalója a mészkőpadlóba ágyazott ősi kövületek, amelyeket az ősi tenger hagyott hátra. A barlang falai között megkövesedett korallokat és tengeri élőlényeket, például csigákat, fejlábúakat, brachiopodákat, sőt, még egy polipot is láthatunk.
A látogatókat egy kis családi vállalkozás fogadja, amely egyben a hely tulajdonosa is. Az idegenvezetők segítenek végigjárni a barlangrendszert, elmesélik érdekes történetét, és betekintést nyújtanak a felfedezett fosszíliák történetébe.
Ha szeptember végén látogatunk el a barlangba, akkor a barlangban téli álmot alvó denevérekkel is találkozhatunk. Mindenképpen érdemes ilyenkor zseblámpát hozni, mivel a barlangok egész évben sötétek, hidegek és nedvesek.
A Bonnechere-barlangban egész évben számos rendezvényt tartanak, például kövületvadászatot, földalatti koncerteket és még meghitt vacsorákat is. A rendezvények a weboldalukon tekinthetők meg.
Még foglalás sem szükséges. A jegyek ára felnőtteknek átszámítva 8 ezer forint, 14-17 éves korú fiataloknak 5,4 ezer forint, 4-12 éves gyerekeknek pedig 5 ezer forint.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
2028-ra feltámasztanák a gyapjas mamutokat
Harc a víz ellen: Innovációk az árvízvédelmi technológiákban
6 észak-koreai katona holttestét azonosíthatták az ukrán fronton
Meglepő dolgot fedeztek fel a pteroszauruszokról, a valaha volt legnagyobb repülő állatokról
Egyenlő státuszban éltek a férfiak és a nők a 9 ezer éves ősi városban
Nem egyedül jött az aszteroida, amelynek becsapódása a dinoszauruszok kihalásához vezetett