610 éve működik a világ legrégebbi csillagászati órája, és szinte senki sem tudja leolvasni
A prágai csillagászati óra, vagy más néven a prágai Orloj a világ legrégebbi működő órája. Az 1410-ben felállított óra a prágai Óvárosi Városházán, az Óváros téren található.
A középkori óra egy csillagászati számlapot, “Az apostolok sétáját”, azaz egy óránként mozgó szobrokból álló műsort és egy havi naptárszámlapot tartalmaz a 12 állatövi jeggyel. Az óra Prága központja és a város legnépszerűbb látványossága, számolt be az AFAR.
Minden órában hatalmas tömegek gyűlnek össze, hogy a tizenkét apostol mozgását figyeljék. Az óra két oldalán lévő két ajtó kinyílik, és a szobrok megelevenednek, a tizenkét mozgó tanítványt ábrázolva. A kapzsiságot, a hiúságot és a halált ábrázoló mozgó szobrok is színesítik az előadást, amely a középkorban a világ egyik ember alkotta csodája volt.
Évszázadok óta mutatja az időt és a dátumot, a Nap állását, a Hold fázisát és a csillagászati ciklusokat. Ez még az okostelefonok korában is lenyűgöző. Könnyen el lehet itt tölteni egy egész délutánt, ha nem egy egész napot. Meglátogathatja a városházát, felmászhat a torony tetejére, ahonnan Prága egyik legjobb kilátása nyílik, megnézheti a csillagászati óra előadását, majd elfogyaszthat egy cseh ételt az egyik helyi étteremben.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat
Magyarország nagyon szomorú statisztikában világelső