610 éve működik a világ legrégebbi csillagászati órája, és szinte senki sem tudja leolvasni
A prágai csillagászati óra, vagy más néven a prágai Orloj a világ legrégebbi működő órája. Az 1410-ben felállított óra a prágai Óvárosi Városházán, az Óváros téren található.
A középkori óra egy csillagászati számlapot, “Az apostolok sétáját”, azaz egy óránként mozgó szobrokból álló műsort és egy havi naptárszámlapot tartalmaz a 12 állatövi jeggyel. Az óra Prága központja és a város legnépszerűbb látványossága, számolt be az AFAR.
Minden órában hatalmas tömegek gyűlnek össze, hogy a tizenkét apostol mozgását figyeljék. Az óra két oldalán lévő két ajtó kinyílik, és a szobrok megelevenednek, a tizenkét mozgó tanítványt ábrázolva. A kapzsiságot, a hiúságot és a halált ábrázoló mozgó szobrok is színesítik az előadást, amely a középkorban a világ egyik ember alkotta csodája volt.
Évszázadok óta mutatja az időt és a dátumot, a Nap állását, a Hold fázisát és a csillagászati ciklusokat. Ez még az okostelefonok korában is lenyűgöző. Könnyen el lehet itt tölteni egy egész délutánt, ha nem egy egész napot. Meglátogathatja a városházát, felmászhat a torony tetejére, ahonnan Prága egyik legjobb kilátása nyílik, megnézheti a csillagászati óra előadását, majd elfogyaszthat egy cseh ételt az egyik helyi étteremben.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A kihalt dinoszauruszokat már nem tudjuk visszahozni, de a mamutokat lehet
Itt az újabb Elon Musk bejelentés: benépesítéshetjük a Mars bolygót 4 éven belül
Fordulat a gravitációs hullámok kutatásában: Az ősrobbanás utáni teóriát megkérdőjelező felfedezés
Történelmi pillanat: 2 holdja lesz a Földnek hamarosan!
Szent István egyetlen hiteles, több mint 1000 éve készült ábrázolása egy páratlan történelmi relikvián
A Bose-Einstein-elmélettel egydimenziós gázzá alakították a fényt