Ezek Japán talán legszebb és leghíresebb templomai
Japán gazdag kulturális örökségét ikonikus templomain keresztül ismerhetjük meg a legjobban, amelyek mindegyike az ország maradandó művészeti örökségét mutatja be.
Az egyik ilyen csoda a Hórjúdzsi templom, amely Kr. u. 607 óta áll, mint a világ legrégebbi faépítménye, és a kínai buddhista hatások és a japán hagyományok fúzióját szemlélteti aszuka-korszak építészetével, írja az Ancient Origins.
Hasonlóképpen, a Kr. u. 593-ban épült Sitennódzsi templom Japán korai buddhizmus iránti elkötelezettségéről tanúskodik. Az állandó tűzvészek és átépítések ellenére a templom nemcsak spirituális menedékként szolgált, hanem oktatási és egészségügyi létesítményeknek is otthont adott. Kulturális jelentőségéhez hozzájárul a Kincsesház és a Gokurakudzsodo kert is.
A Nara prefektúrában található Tódaidzsi templomban a Daibucudenen – amely a világ legnagyobb faépülete – belül található a félelmetes Nagy Buddha. A Sómu császár vízióját szimbolizáló templom az átépítések és természeti katasztrófák közepette is történelmi horgony marad.
A Kinkakudzsi vagy Aranytemplom aranyozott külsejével kiemelkedik a Tiszta Föld buddhizmus eszméit tükröző templomból. A történelem során bekövetkezett tűzvészek ellenére az 1955-ben újjáépített templom harmonikusan ötvözi a különböző japán építészeti stílusokat, így a látogatók bepillantást nyerhetnek a nemzet művészeti fejlődésébe.
Végül a Kr. u. 778-ban alapított Kijomizudera a japán kézművesség előtt tiszteleg. A lélegzetelállító kilátóplatformmal egy sziklán álló templom a hagyomány és a természet közötti kényes egyensúlyt mutatja be, megtestesítve Japán spirituális kapcsolatát a környezetével.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Négy űrturista csapódott a Csendes-óceánba egy magánrepülés után – VIDEÓ
Walt Disney testét valóban lefagyasztották halála után és elrejtették a Disneyland alatt?
A múmiaport évszázadokon át gyógyszerként használták Európában
Egyre távolodik a Hold a Földtől, hihetetlen következmények lehetnek
Japán cseresznyevirágzás idején – Nagano városa és a visszatérés Tokióba – képgaléria
Rekonstruálták egy 3500 éve élt mükénéi nő arcképét