Ez a bunker talán a világ legbiztonságosabb helye
Az amerikai Colorado államban található Cheyenne-hegy sziklás felszíne alatt egy armageddonra felkészített település rejtőzik. A Cheyenne Mountain Complexet, azaz a Cheyenne-hegyi Létesítményt a hidegháború csúcsán építették, és ha kell, akkor ellenáll a nukleáris, elektromágneses és biológiai támadásoknak.
Mi is ez pontosan?
A bunker Amerika egyik legbiztonságosabb katonai létesítménye, 760 méteres gránitréteg alá rejtve. A hegybe épített létesítmény bejárata eltörpül a Cheyenne-hegyhez képest.
Milyen fegyvereket bírhat ki a bunker?
Mivel a 23 tonnás ajtók nem lesznek a robbanás által okozott becsapódás célpontjai, a becslések szerint a Cheyenne-hegyi komplexum még egy 30 megatonnás atombomba robbanását is sikeresen átvészelné. Ez azt jelenti, hogy jól megállná a helyét egy olyan atombombával szemben is, mint a B41-es, más néven Mk-41-es, amelyet az USA a hidegháború idején gyártott.
De mire képes a valaha készített és tesztelt legerősebb nukleáris fegyver, az 50 megatonnás Cár-bomba, ellen? Abba azonban már jobb nem belegondolni az IFLScience szerint.
Mikor zár be a komplexum?
Az ultrabiztonságos katonai létesítmény ajtajai 2001 szeptember 11-én becsukódtak, és komoly fenyegetés, például egy azonosított rakétaindítás esetén ismét be fognak. Egy ilyen fenyegetés lehet elektromágneses – akár fegyverekből, akár a Napból származó –, vegyi, biológiai vagy nukleáris fenyegetés, és az ilyen támadásokból származó bármilyen visszamaradt anyagot távol tartanak egy nyomás alatt álló légrendszernek köszönhetően, amely megvédi a komplexumba zárt mintegy 300 embert.
Hogyan épült a hatalmas bunker?
693 ezer tonna gránitot kellett elmozdítani, hogy helyet csináljanak a Cheyenne-hegyi komplexumnak, amelynek 15, rugókra szerelt épülete 2,1 hektáron, 2915 méteres magasságban helyezkedik el. Az 1966. április 20-i üzembe helyezés óta használatban van és felkészült az apokalipszis jellegű vészhelyzetekre.
Az erőd különböző katonai és polgári műveleteknek ad otthont, beleértve a légi és űrfelügyeletet, a ballisztikus rakétavédelmet, a vészhelyzeti műveleteket és a hírszerzési elemzéseket. Ha probléma adódik, működőképesnek kell maradnia a katonai beavatkozás koordinálása és kommunikáció érdekében.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oszama bin Laden fia mégsem halt meg, és véres visszatérésre készül?
A legismertebb összeesküvés-elméletek és kialakulásuk háttere
A kihalt dinoszauruszokat már nem tudjuk visszahozni, de a mamutokat lehet
Itt az újabb Elon Musk bejelentés: benépesítéshetjük a Mars bolygót 4 éven belül
Fordulat a gravitációs hullámok kutatásában: Az ősrobbanás utáni teóriát megkérdőjelező felfedezés
Történelmi pillanat: 2 holdja lesz a Földnek hamarosan!