A szerb elnök szerint a koreai háborúhoz hasonló helyzet jöhet Ukrajnában
Aleksandar Vučić a Vlagyimir Putyin által indított háborúval kapcsolatban azt mondta, hogy „a koreai forgatókönyv fog megvalósulni, és 10, 20, de lehet, hogy 30 év múlva sem lesz végleges megoldás”.
A koreai háború 1953-ban fegyverszünettel ért véget, de békeszerződést nem írtak alá a felek. Moszkva pedig most reagált arra, hogy az ukrajnai konfliktus még évekig eltarthat, és a koreai háborúban lezajlottakhoz hasonlóan fog véget érni, írja a Newsweek.
Vučić szerint soha nem lesz végleges megoldása a háborúnak
A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov a TASZSZ szerint úgy fogalmazott, hogy „a különleges katonai műveletnek a kitűzött célok elérésével kell befejeződnie”. A Kreml céljai az ukrajnai invázióval kapcsolatban nem egyértelműek, de valószínűleg Kijev NATO-hoz fűződő kapcsolatait megszakítanák meg, emellett az ukrán nacionalizmust akarják felszámolni, és növelni az országuk területét.
Vučić elmondta továbbá, hogy az ukrajnai konfliktus már kevésbé érdekli az amerikai lakosságot, és Washington „keményen harcolni fog Oroszország ellen Ukrajnában, de a saját érdekeit is szem előtt tartja”. Szerinte ostobaság lebecsülni az orosz hadsereget, mivel már lebecsülték az orosz gazdaságot is, amelyről úgy gondolja, hogy nem érezte meg a szankciók következményeit sem.
Szerbia elítélte a háborút, de közben nem tett meg mindent, hogy szankcionálja Moszkvát
Nikola Miković belgrádi politikai elemző azonban úgy látja, hogy a szerb elnök egyértelműen az oroszbarát közönséghez szólt, akik pontosan ezt akarták hallani. „Az ukrajnai háborúval kapcsolatban már többször tett téves jóslatokat, ezért nem veszem túl komolyan a kijelentéseit. Az ukrajnai helyzettel kapcsolatos legtöbb kijelentése a közönség csak egy bizonyos szegmensének szól”.
Szerbia a háború kirobbanása óta óta tartózkodik a Moszkva elleni szankcióktól, viszont elítélte a háborút, és támogatta az ENSZ Közgyűlés oroszellenes határozatait, de még a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) Putyin elleni elfogatóparancsát is. Sőt, Belgrád állítólag közvetítőkön keresztül fegyvereket is ad el Ukrajnának.
Putyin eközben megemlékezett a négy ukrán régió elcsatolásának második évfordulójáról.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet
Lengyel tábornok: Abban a percben szétlőjük Szentpétervárat, amint Oroszország lépést tesz a balti államok felé