Az USA olyan mértékben segíti Ukrajnát Trump előtt, ahogy csak tudja
Joe Biden ígéretet tett arra, hogy kormányzata utolsó hónapjaiban továbbra is fokozza Ukrajnának nyújtott katonai támogatását – erősítette meg Antony Blinken amerikai külügyminiszter szerdán.
A bejelentést megelőzően Oroszország újabb rakéta- és dróntámadást hajtott végre Kijev ellen 73 napnyi “nyugalom” után.
Blinken újságíróknak a NATO brüsszeli központjában azt mondta, hogy folytatnak minden lehetséges támogatást Ukrajna védelme érdekében, hogy hatékonyan ellenállhasson az orosz agressziónak, jelentette a Newsweek.
Biden kormánya segíteni fog, ameddig csak tud
Az Egyesült Államok a háború kezdete óta Ukrajna legnagyobb katonai támogatója, és Blinken kijelentései megerősítik Washington elkötelezettségét az ország védelme mellett.
Volodimir Zelenszkij elnök hangsúlyozta Ukrajna kitartásának jelentőségét a konfliktusban, annak ellenére, hogy a háború egyre nagyobb áldozatokat követel. Emellett kiemelte, hogy Oroszország a civilek és az alapvető infrastruktúra elleni támadásokkal próbálja megtörni Ukrajna ellenállását.
Blinken szólt Észak-Korea egyre nagyobb szerepéről is, mivel a Pentagon becslései szerint akár 12 ezer észak-koreai katona is csatlakozott az orosz csapatokhoz Ukrajnában. Ez az új fejlemény határozott figyelmeztetést váltott ki az Egyesült Államok részéről.
Blinken kijelentette, hogy Észak-Korea lépéseire „kemény válasz fog érkezni”, bár további részleteket nem közölt ezzel kapcsolatban. Az észak-koreai katonák várhatóan Kurszknál lesznek bevetve, ahol az ukrán erők jelentős területi nyereségeket értek el.
Putyin igyekszik megtörni Ukrajnát
Az orosz rakéta- és dróntámadás Kijev ellen jelzi a háború újabb eszkalációját. Az ukrán hatóságok, köztük Zelenszkij, arra figyelmeztetnek, hogy Oroszország egyre intenzívebben támad, destabilizálni akarja az országot és kétségbe ejteni a lakosságot.
A csapások az alapvető szolgáltatásokat és infrastruktúrát célozzák. Zelenszkij a jelentős veszteségek ellenére eltökélt, hogy folytatják a harcot, az ukrán erők pedig felkészültek az eddigi legkeményebbnek ígérkező télre.
Ahogy a háború új szakaszba lép, kérdések merülnek fel az amerikai szerepvállalás jövőjéről. Januárban az újonnan megválasztott Donald Trump hivatalba lépésével változások várhatóak, mivel nyíltan bírálta Biden katonai segítségnyújtását, és megígérte, hogy gyorsan véget vet a konfliktusnak.
A kritikusok szerint egy elsietett megállapodás Vlagyimir Putyin orosz elnök előnyére válhat. Az amerikai politika bizonytalansága miatt egyelőre senki sem tudja, mire számíthat Kijev januártól, Ukrajna nemzetközi támogatói pedig óvatosak az amerikai stratégia esetleges változásai miatt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra megnyitja kapuit a látogatók előtt a Notre-Dame-székesegyház
Majdnem 100 éve találták meg a meteoritot, amely bizonyítékot szolgáltatott a Marson lévő vízre
Először találtak borostyánt az Antarktiszon
Több mint 100 éves fotó alapján rekonstruálták a világ legnagyobb buddhista templomának egyik domborművét
Erdélyben találták meg Románia legnagyobb régészeti lelőhelyét
Az AI bámulatos segítségével kommunikálhatunk a robotokkal és az ufókkal