Oroszország már javában az új ballisztikus rakétáit telepíti
Oroszország folytatja a Sátán 2 néven is ismert RS-28 Szarmat interkontinentális ballisztikus rakéta telepítését, annak ellenére, hogy számos problémával, többek között sikertelen tesztekkel kellett eddig is szembenéznie.
Szergej Karakajev vezérezredes, a stratégiai rakétaerők (SMF) parancsnoka megerősítette, hogy a silóból induló Szarmat rakétarendszer telepítése halad, ami hatalmas lépés Oroszország nukleáris arzenáljának modernizálásában. A fegyver pusztító potenciálja miatt világszerte nagy figyelmet keltett, és Moszkva nukleáris stratégiájának egyik sarokköve, amely a sikertelen tesztek ellenére továbbra is katonai elrettentő erejük kritikus része, jelentette a Newsweek.
Oroszország bízik az új rakétákban
„Mára az SMF integrálta harcászati sorába az ötödik generációs Jarsz és Avangard rakétarendszereket, miközben folyik a munka a legújabb, silóalapú Szarmat rendszer telepítésén, amely egy nehéz, folyékony üzemanyaggal működő rakétát tartalmaz. Az SMF-en belül folyamatos oktatási rendszert hoztak létre, és ez a rendszer jól működik”. Közleményében Karakajev kitért a folyamatos oktatás fontosságára is az orosz rakétaerők felkészültségének biztosítása érdekében.
Arról is beszélt, hogy hogyan alakítják képzési programjaikat a műveleti tapasztalatok alapján, különösen a folyamatban lévő háború különleges katonai művelet alapján. „Az SMF fejlődése, a harc új formáinak és módszereinek kialakítása, valamint az SMO tapasztalatai és az újonnan szállított fegyverek és katonai felszerelések használata feladatokat ró a katonai oktatási rendszerre a képzési tartalom gyors korrekciója érdekében”.
De anélkül is elbánnak a NATO-val, hogy nukleáris fegyvert kelljen alkalmazniuk
Elmondta továbbá, hogy „a különleges katonai művelet és a NATO megnövekedett tevékenysége keretében a csúcstechnológiás egységünk megakadályozza az Oroszország és szövetségesei elleni nagyszabású agressziót anélkül, hogy nukleáris fegyverekhez kellene folyamodni.” A sikertelen tesztek és kudarcok okozta kihívások ellenére továbbra is úgy gondolják Moszkvában, hogy az RS-28 Szarmat központi szerepet fog játszani Oroszország védelmének modernizálásában.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Föld forgástengelye 80 centivel mozdult el, a kutatók pedig végre rájöttek, mi az oka
Az 1000 éves arab szakácskönyvben még a másnaposságra is találni megoldást
Lenyűgöző bolygóegyüttállást láthatunk december elsején
Elképesztő méretű aranylelőhelyre bukkantak Kínában
Utazás Sárdzsába, az Emirátusok kulturális központjába – képgaléria
8 ezer kilométernyi óceán lehet az Uránusz és a Neptunusz felszíne alatt