Petra, a világ talán legszebb műemléke
Petra a mai Jordániában található ősi város, amely a rózsavörös sziklákba vájt lélegzetelállító építészetéről és történelméről híres. Petra története több mint 2000 évre nyúlik vissza, a nabataiakig, egy szorgalmas arab népig, amely a Kr. e. 6. század körül telepedett le a régióban.
Petrát fővárosukká tették, és élénk kereskedelmi csomóponttá alakították át a fő karavánutak mentén, és így a kereskedelem révén nagy vagyonra tettek szert. A Kr. u. 1. században, a virágzás csúcsán emelték Petra ikonikus építményeit, köztük a kincstárat (Al-Khazneh), a kolostort (Ad Deir) és a királyi sírokat. A nabataiak figyelemre méltó mérnöki képességeiket a bonyolult csatornák és ciszternák létrehozásával mutatták be, amelyek Petrát oázissá tették a sivatagban, írja az Ancient Origins.
A Római Birodalom hanyatlásával és a kereskedelmi útvonalak változásával azonban Petra jelentősége csökkent, és végül a feledés homályába merült. A nyugati világ nagyrészt elfelejtette a várost, amíg Johann Ludwig Burckhardt svájci felfedező 1812-ben újra fel nem fedezte.
Ma Petra az UNESCO Világörökség része és a világ új hét csodájának egyike. A mai napig rengeteg turisták és régészt vonz, akik megcsodálják szépségét és bepillantást nyerhetnek ennek az egykor virágzó sivatagi civilizációnak az ősi múltjába.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban