Közvetlen repülhetünk Budapestről Japánba?
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bejelentette, hogy a kormány idén 10 milliárd forintot (25 millió eurót) különített el új közvetlen, távolsági járatok elindítására – például az Egyesült Államokba, Japánba vagy Indiába. Magyarország egyszerre nyit kelet és nyugat felé – tette hozzá a gazdasági miniszter a japán Oszakai Világkiállítás megnyitóját követően adott interjújában.
Új távolsági járatok Budapestről?
Nagy Márton egy Indexnek adott interjúban említette meg az új járatok lehetőségét. Elmondása szerint felvetette a japán gazdasági miniszternek egy közvetlen japán–budapesti járat indításának kérdését. Hozzátette: a feladat nem könnyű, mivel a kelet-ázsiai ország piacát két nagy légitársaság uralja, de látott lehetőséget a megvalósításra.
Hangsúlyozta, hogy 25 millió eurót fordítanak idén arra, hogy új járatokat indítsanak például az USA-ba, Japánba vagy Indiába. Ennek érdekében a minisztérium létrehozott egy légi közlekedési marketingprogramot is. Mint elmondta, tárgyalásokat folytatnak japán diszkont légitársaságokkal a budapesti hosszú távú járatok lehetőségéről.
Elmondta azt is, hogy a közvetlen járatok hiánya jelenti a legnagyobb akadályát annak, hogy növeljék a Budapestre látogató japán turisták számát. Ez pedig kiemelten fontos, mivel a japán turisták a legtöbbet költő látogatók közé tartoznak.
Megnyílt a magyar pavilon az Oszakai Világkiállításon
A Oszakai Világkiállítás a világ egyik legnagyobb kulturális, turisztikai és gazdasági eseménye, valamint páratlan diplomáciai és gazdaságfejlesztési lehetőség – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter vasárnap a magyar pavilon megnyitóján.
Hangsúlyozta, hogy annak is komoly nemzetgazdasági jelentősége van, hogy Magyarország idén csaknem 160 állam mellett saját pavilonnal vesz részt a kiállításon, amelyen közel 28 millió látogatóra számítanak a hat hónap alatt.
A miniszter elmondta: a magyar pavilon elsőként készült el, kevesebb mint egy év alatt. Ez a magyar és japán kivitelezők összehangolt, magas szintű szakmai munkájának köszönhető. A kiállításért felelős japán miniszter első látogatása a nyitónapon éppen a magyar pavilonba vezetett, amit a tárcavezető az egész ország számára tett tiszteletadásként értékelt.
Utazás Magyarországra
Nagy elmondta: a pavilon célja, hogy felkeltse a vágyat Magyarország meglátogatására, mivel Kelet-Ázsia napjaink egyik legdinamikusabban bővülő beutaztató régiója. 2025 első negyedévében a térségből érkező vendégforgalom 40 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához képest, a japán látogatók száma 36 százalékkal, az általuk eltöltött vendégéjszakáké pedig 14 százalékkal emelkedett.
A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy 2025 újabb rekordév lehet a magyar turizmusban, különösen a kelet-ázsiai látogatók esetében – tette hozzá a miniszter, megjegyezve: a turisztikai ágazat a magyar GDP 13 százalékáért felelős.
Nagy arról is beszélt, hogy Japán Magyarország egyik legfontosabb stratégiai, politikai és gazdasági partnere, ahol több mint 180 japán vállalat működik. A japán kormány több vezető képviselőjével is tárgyaltak a gazdasági és üzleti kapcsolatok erősítéséről.
Zoboki Gábor építész, aki a magyar pavilon építészeti koncepciójáért felelős, elmondta, hogy a kiállítás fő témája a jövő társadalmának megértése és megtervezése. A háromszintes létesítmény megalkotásában természetes építőanyagokat alkalmaztak – tette hozzá.
Ha ezt a cikket angolul is szeretnéd elolvasni vagy megosztani, kattints ide: Daily News Hungary
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Valóban egészségtelenebbül táplálkoznak a magyarok, mint az amerikaiak?
Megtudhatjuk végre, hogy a Földön hogyan jött létre az élet – állítják szakértők
Az amerikai külügyminiszter szerint néhány nap alatt magára hagyják Ukrajnát, ha nem történik előrelépés a békéért
A világ legrégebbi piramisát lehet, hogy nem emberek építették
Egy új kutatás szerint elfelejthetjük a sötét anyagot, de még a sötét energiát is
Megerősíti kétoldali együttműködését Magyarország és Marokkó