A bíróság első fokon úgy döntött, hogy a 30 éves budapesti kannibált nem szükséges rácsok mögött tartani hiába volt ellene több eljárás is. S. Zsolt tegnap azzal került a nemzetközi érdeklődés fókuszpontjába, hogy kiderült, a rendőrök emberi testrészeket foglaltak le otthonában, amelyekből előszeretettel fogyasztott is, például emberi szívet, nyersen. A budapesti kannibál tettén kollégái, barátai, munkahelye is sokkolódott pedig elmondása szerint beszélt róla, hogy mennyire vonzódik az emberi testrészekhez és a patológiához.

Többeknek is elmondta mennyire szeret boncolni

S. Zsolt a Budai Irgalmasrendi Kórház beteghordójaként élte mindennapjait egészen június 17-ig, amikor barátnőjétől kilépve civil ruhás rendőrök gyűrűjében találta magát, akik megbilincselték és kihallgatásra elszállították. Ezzel párhuzamosan ingatlanaiban házkutatást tartottak, ahol számos emberi maradványt foglaltak le. A hírek szerint találtak emberi csontokat, preparált emberi arcot, arcbőrt, egy komplett alsó lábszárt, agyat, kézfejet, koponyákat, egyéb csontokat és egy befőttesüvegben szívet is.

Elfogták a budapesti kannibált
A budapesti kannibál otthona. Photo: police.hu

Vallomása szerint egyes emberi testrészeket el is készített, majd meg is kóstolt a 30 éves férfi, aki barátainak beszélt arról, hogy mennyire vonzódik a patológiához és szabadidejében előszeretettel boncol állatokat. Aki hallotta, furcsállta, de egyéb nem történt. A június 17-i elfogás viszont bejelentés folyománya, igaz, a rendőrség nem árulta el, hogy ki tette.

Szabadlábon a budapesti kannibál

Ennél is meglepőbb, hogy az elfogás után a bíróság kiengedte a férfit, aki jelenleg édesanyjánál, egy kis borsodi faluban húzza meg magát. Az ügyészség azonban fellebbezett, így másodfokon előzetesbe helyezhetik. Az ügyész szerint a férfit számos esetben marasztalták már el erőszakos bűncselekmények miatt, ezek következtében pedig ítélték már közérdekű munkára és pénzbüntetésre is. Az ügyben a másodfokú bíróság fog dönteni.

A budapesti kannibálként elhíresült S. Zsolt állítása szerint elhagyott temetőkből és a Farkasréti temetőkből lopott, azaz holttesteket ásott ki és szerzett be testrészeket, csontokat. A Budai Irgalmasrendi Kórház tegnap kiadott közleményében cáfolja, hogy a kórházból juthatott volna emberi testrészekhez, mert egyrészt nincs patológiájuk, másrészt a gyanúsított nem férhetett hozzá emberi maradványokhoz. A tényállást belső vizsgálat tisztázhatja majd.

S. Zsoltnak mindenesetre egyelőre csak egy nyomkövetőt kell viselnie és készülnie a bírósági tárgyalására.

A Blikk kiderítette, hogy a budapesti kannibál halála esetére felajánlotta testét tudományos célra a Semmelweis Egyetemnek úgy, hogy hozzátartozóit még arról sem kell majd értesíteni, hogy hol hamvasztották el végül.

Íme a félelmetes előzmények a budapesti kannibálról

Egyetlen esetben lehet embert enni

Magyarországon mind emberi testrészek otthoni birtoklása, mind a kannibalizmus súlyos bűncselekmény. Ha valaki egészségügyi dolgozóként valósítja ezt meg, az minősített tényállás és egytől öt évig tartó börtönnel büntethető.

Ha valaki beleegyezne abba, hogy egy másik ember levágja és megegye egy testrészét, a jog azt nem ismeri el érvényes beleegyezésnek. A csonkítást végzőnek egyebek mellett súlyos testi sértésért vagy emberölési kísérletért kell felelnie. Kannibalizmusra csak akkor ad lehetőséget a magyar jog, ha valaki közvetlen életveszélyben van (lakatlan sziget).

Szerzetes vágott gyomorszájon többször is egy 15 éves diákot, de ez hónapokig titokban maradt – íme a legújabb részletek